Faculty board

The board consists of the following members for the period 01.01.2017 to 31.07.2021: 

Board

 

  Members Substitutes
Leader (external) Arne Rørå
NORSKOG, director
 
Perm. sci. empl. Erik Næsset
1. sub Trond Børresen
2. sub Elin L. F. Gjengedal
Perm. sci. empl. Line Nybakken
Temp. sci.*

Jane Ludvigsen

Eirik Ogner Jåstad
Technical/adm. Kari Thue Kurt R. Johansen
Student* Jardar Lindaas Bringedal Ingeborg Marie Bjørlo
Student* Emma Kuskemoen
External Brit Lisa Skjelkvåle
University of Oslo
 - Erik Framstad (NINA)
 - Siri Fjellheim 
 - Ståle Navrud

External Marit Kjeldby
Norwegian Environment Agency 
Secretary Hans Fredrik Hoen  

*Election period for these members is 1 year, according to election rules and regulations, § 4, nr. 2. 

Published 8. December 2016 - 13:56 - Updated 4. November 2019 - 12:04